Charles Michel

Foto Charles MichelCharles Michel werd geboren op 21 december 1975 in Namen.

Hij werd op 11 oktober 2014 eerste minister van de Belgische federale regering.

Studies:

  • licentiaat in de rechten aan de Université Libre de Bruxelles (ULB) en aan de Universiteit van Amsterdam (1998)

Loopbaan:

  • lid (1991) en daarna voorzitter (1992-1999) van de Fédération de jeunes réformateurs libéraux van Geldenaken
  • provincieraadslid van Waals-Brabant (1994-1999)
  • ondervoorzitter van de Provincieraad van Waals-Brabant (1995-1999)
  • advocaat aan de Balie van Brussel sinds 1998
  • federaal parlementslid sinds juni 1999
  • Waals minister van Binnenlandse Zaken en Ambtenarenzaken (oktober 2000 tot juli 2004)
  • schepen van Regieën en Stedenbouw van Waver (juli 2004 tot november 2006)
  • woordvoerder van de MR (2004 tot 2011)
  • burgemeester van Waver sinds 1 december 2006
  • federaal minister van Ontwikkelingssamenwerking (december 2007 tot februari 2011)
  • voorzitter van de Mouvement réformateur (MR) sinds 14 februari 2011
  • informateur (27 juni 2014), daarna coformateur van de regering samen met Kris Peeters (22 juli tot 11 oktober 2014)